Kilka słów o Josephie P.

Joseph Hubertus Pilates (1883 – 1967) – to autor niezwykłej metody, którą sam nazywał „Contrology” – dziś nazywanej i znanej jako „Pilates”. W oparciu o własne cierpienie jakie sprawiały mu liczne choroby oraz doświadczenia w pracy z ciałem stworzył genialny system ćwiczeń mający na celu przywrócenie pełnej sprawności fizycznej jak i psychicznej.
System obejmuje ponad 30 oryginalnych ćwiczeń na macie oraz repertuar ćwiczeń na specjalistycznych sprzętach wyposażonych w sprężyny. J. Pilates sam projektował sprzęty w odpowiedzi na potrzeby osób, z którymi pracował. Najbardziej znanym jest Reformer, na którym w klasycznej metodzie można wykonać ponad 100 ruchów. Inne sprzęty to Cadillac, Wunda Chair czy Spine Corrector.  
Pilates to trening jakości – kiedy poznasz metodę Twoje ciało nie tylko będzie pracowało podczas samego treningu. Przy regularnym ćwiczeniu zauważysz, że sposób poruszania się i wykonywania codziennych czynności nie będzie już taki sam. Poczujesz lekkość, sprężystość i witalność.

 
4M1C8165..jpg